הצהרת נגישות Esurvey.co.il | Accessibility Statement

עודכן: אוגוסט 2018 - Updated: August 2018.

כללי 

חברת Esurvey.co.il שואפת להבטיח כי שירותיה יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות. חברת Esurvey.co.il השקיעה כמות משמעותית של משאבים כדי להבטיח שהאתר שלה יהיה קל יותר לשימוש ונגיש יותר לאנשים עם מוגבלות, מתוך אמונה חזקה שלכל אדם יש את הזכות לחיות בכבוד, בשוויון, בנוחות עצמאות.


נגישות ב- Esurvey.co.il 

Esurvey.co.il הופך את ה- Widw לנגישות אתר האינטרנט של UserWay המופעל על ידי שרת נגישות ייעודי. התוכנה מאפשרת ל- Esurvey.co.il לשפר את עמידתה בהנחיות הנגישות לתוכן אינטרנט (WCAG 2.0).

 

הפעלת תפריט הנגישות 

ניתן להפעיל את תפריט הנגישות של Esurvey.co.il על ידי לחיצה על סמל תפריט הנגישות המופיע בפינת הדף. לאחר הפעלת תפריט הנגישות, המתן רגע כדי לטעון את תפריט הנגישות במלואו.

כתב ויתור 

חברת Esurvey.co.il ממשיכה במאמציה לשפר באופן מתמיד את הנגישות של האתר והשירותים שלה, מתוך אמונה שחובתנו המוסרית הקולקטיבית היא לאפשר שימוש רצוף, נגיש ובלתי-מוגבל גם עבור אלה עם מוגבלות.

למרות מאמצינו להפוך את כל התוכן והתוכן ב- Esurvey.co.il לנגישים במלואם, ייתכן שתוכן מסוים עדיין לא הותאם במלואו לסטנדרטים המקובלים ביותר של נגישות. זה יכול להיות תוצאה של לא נמצא או זיהה את הפתרון הטכנולוגי המתאים ביותר.

אנו כאן בשבילך

אם אתה נתקל בקשיים בכל תוכן ב- Esurvey.co.il או שאתה זקוק לעזרה עם חלק כלשהו מהאתר שלנו, אנא פנה אלינו בשעות העבודה הרגילות כמפורט להלן ואנו נשמח לסייע.

תיצור איתנו קשר

אם ברצונכם לדווח על בעיית נגישות, יש לכם שאלות או זקוקים לסיוע, אנא צרו קשר עם תמיכת הלקוחות של Esurvey.co.il כדלקמן:   

דוא"ל: [email protected]
טלפון : 073-7252525 

General

Esurvey.co.il strives to ensure that its services are accessible to people with disabilities. Esurvey.co.il has invested a significant amount of resources to help ensure that its website is made easier to use and more accessible for people with disabilities, with the strong belief that every person has the right to live with dignity, equality, comfort and independence.

Accessibility on Esurvey.co.il

Esurvey.co.il makes available the UserWay Website Accessibility Widget that is powered by a dedicated accessibility server. The software allows Esurvey.co.il to improve its compliance with the Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0).

Enabling the Accessibility Menu

The Esurvey.co.il accessibility menu can be enabled by clicking the accessibility menu icon that appears on the corner of the page. After triggering the accessibility menu, please wait a moment for the accessibility menu to load in its entirety.
Disclaimer

Esurvey.co.il continues its efforts to constantly improve the accessibility of its site and services in the belief that it is our collective moral obligation to allow seamless, accessible and unhindered use also for those of us with disabilities.

Despite our efforts to make all pages and content on Esurvey.co.il fully accessible, some content may not have yet been fully adapted to the strictest accessibility standards. This may be a result of not having found or identified the most appropriate technological solution.

Here For You

If you are experiencing difficulty with any content on Esurvey.co.il or require assistance with any part of our site, please contact us during normal business hours as detailed below and we will be happy to assist.

Contact Us

If you wish to report an accessibility issue, have any questions or need assistance, please contact Esurvey.co.il Customer Support as follows:

Email: [email protected]